Chińskie Lampiony - warsztaty 25 maja lub 1 czerwca

27 kwietnia, 2023

Czerwone, żółte, niebieskie, białe, kolorowe, okrągłe, podłużne lub w kształcie smoków – chińskie lampiony. Symbol szczęścia, dekoracja, oświetlenie, element kultury i część historii – są wieszane w chińskich restauracjach, muzeach i na ulicach, sprzedawane na straganach, w internecie i w wielkich sklepach meblowych 😉 Mamy ich sporo w Mandarynce, a teraz czas, żeby wisiały także w Waszych domach! Zapraszamy na warsztaty ozdabiania lampionów chińskich!

Co się będzie działo:

  • Poznasz symbolikę lampionów w Chinach i dowiesz się jaką pełną rolę podczas ważnych świąt
  • Poznasz podstawy kaligrafii chińskiej
  • Spróbujesz swoich sił w malarstwie chińskim
  • Ozdobisz lampion wybraną techniką: malarstwo akrylowe, akwarela, tusz lub decoupage. Będzie też obowiązkowa złota farba oraz brokat 😉
  • Zamontujesz światełka, sznurek i kijek -lampion będzie gotowy do użytku!

Wszystko to w dwóch odsłonach: dla dorosłych i młodzieży oraz dla dzieci

Przydatne informacje:

Miejsce – Mandarynka, ul. Kościuszki 62 w Sopocie

25 maja 2023 (czwartek) 18:00 – Spotkanie otwarte dla młodzieży i dorosłych

Na tym spotkaniu nastawiamy się na 2 godziny wspólnej pracy i opowieści o kulturze Chin. Każdy będzie mógł ozdobić jeden lub kilka lampionów zależnie od tempa pracy, będzie też czas na naukę podstaw kaligrafii i malarstwa chińskiego, dużo wiedzy, twórczego skupienia i relaksu.
Koszt 90zł/os

  • A jeśli chcesz wcześniej poćwiczyć kaligrafię, zapraszamy na spotkanie 18 maja – Kaligrafia chińska.

1 czerwca 2023 (czwartek) – 16:00 lub 18:00 – Spotkanie otwarte dla dzieci wraz z osobami towarzyszącymi

To spotkanie będzie dostosowane do najmłodszych pasjonatów kultury Chin – jest odpowiednie dla dzieci, które już potrafią posługiwać się pędzlem i kontrolować ilość użytej farby lub kleju (lampiony są zrobione z papieru, namoczone łatwo się drą). Będziemy malować, wyklejać, montować i przywiązywać, aby na koniec stworzyć własny świecący lampion chiński gotowy na wieczorne wycieczki.
Koszt: 40zł/os (80zł/duet rodzic+dziecko) – prosimy w formularzu w polu „uwagi” wpisać ilość osób i ich wiek – skontaktujemy się.

Zapisy:

Koinobori – czyli japońskie karpie koi na japoński dzień dziecka! – warsztaty 23 kwietniaEgzaminy próbne – HSK, JLPT, TOPIK – 27-28 maja