FAQ, czyli co i jak w Mandarynce?

 • Rozwiewamy wąptliwości

  czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
  Nauka chińskiego, japońskiego lub koreańskiego już sama w sobie jest wyzwaniem! Dlatego uprościliśmy zapisy i płatności, a nieobecności możesz zgłosić jednym kliknięciem. Wszystko jest jasne i przejrzyste, masz łatwy dostęp do wszystkich informacji i możesz skupić się na tym, co ważne – nauce wybranego języka azjatyckiego. Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w formie krótkiego przewodnika po Mandarynce:
 • Zobacz plan zajęć i formularz zapisów

 • 1. Zapisy, formalności, regulaminy

  Jak się mogę zapisać?

  Najłatwiej zapiszesz się poprzez formularz zapisów dostępny w zakładce KURSY -> ZAPISY. Podczas zapisu poprosimy Cię o podanie danych kontaktowych, jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, poprosimy także o dane rodzica lub opiekuna. Podczas wymagamy akceptacji regulaminu. Po wyborze interesującego Cię kursu zobaczysz wszystkie najważniejsze informacje na jego temat. Zapis do grupy potwierdzamy ręcznie, upewniając się że wybrana grupa będzie dla Ciebie właściwa. Po zatwierdzeniu zapisu otrzymasz maila potwierdzającego miejsce w grupie.

  Czy muszę podpisywać umowę?

  Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy akceptacja regulaminu szkoły, to on określa warunki współpracy między Tobą a Mandarynką.

  Co, jeśli chcę zrezygnować z nauki?

  U nas uczysz się tak długo, jak długo daje Ci to radość i satysfakcję. Jeśli z różnych przyczyn chcesz zrezygnować, poniżej znajdziesz informację jak to zrobić:
  a) jeśli uczysz się indywidualnie -> wykorzystujesz swoje opłacone zajęcia i po prostu informujesz nas, że nie chcesz kontynuować. Odwołujemy Twoje zaplanowane lekcje, nie masz obowiązku dokonywać opłat za zajęcia, które się nie odbędą.
  b) jeśli uczysz się w grupie -> poinformuj nas mailowo o chęci rezygnacji z zajęć, nastąpi ona na koniec kolejnego miesiąca. Masz obowiązek rozliczyć się z naliczonych opłat za czas, kiedy jesteś zapisany/a do grupy.

  Czy mogę w trakcie roku szkolnego przepisać się na inny kurs?

  Oczywiście! Jeśli czujesz, że obecna grupa przerabia materiał na poziomie nieodpowiednim do Twoich kompetencji językowych to wręcz zachęcamy do zmiany grupy! Możesz to zrobić pod warunkiem dostępności miejsc na wybranym kursie. Jeśli kursy różnią się ceną, przeliczymy dla Ciebie opłaty nawet w środku miesiąca.

 • Sprawdź nasz cennik

  Sprawdź nasze promocje

 • 2. Płatności i rozliczenia

  Ile kosztuje nauka w Mandarynce?

  Szczegółowe informacje dotyczące ceny za każdy kurs znajdziesz w planie zajęć oraz w formularzu zapisów. Cena pojawi się zaraz po kliknięciu w wybrany kurs, przed podjęciem decyzji o dołączeniu do grupy.
  Zapraszamy też do zapoznania się z naszym cennikiem, znajdziesz tam zarówno ceny za zajęcia grupowe, jak i indywidualne.

  Jak naliczane są płatności?

  Domyślnie naliczamy płatności z góry co miesiąc. Każdego 1 dnia miesiąca dostaniesz maila z przypomnieniem o płatności. Podana kwota będzie opłatą za zajęcia zaplanowane w danym miesiącu. Jeśli uczysz się indywidualnie od opłaty za dany miesiąc zostanie odjęta kwota za zajęcia odwołane w miesiącu poprzednim.
  Możesz też zdecydować się na płatność za dłuższy okres, wtedy możesz liczyć na atrakcyjne zniżki i bonusy.

  Jak mogę sprawdzić stan rozliczeń?

  Zarówno naliczone opłaty, jak i dokonane wpłaty są widoczne w panelu klienta w zakładce rozliczenia.
  Znajdziesz tam także opis za co dokładnie została naliczona opłata oraz obecny stan konta.

  Czy mogę dostać fakturę za zajęcia?

  Oczywiście. W twoim panelu klienta możesz samodzielnie wpisać dane do faktury. Zostanie ona wystawiona natychmiast po zaksięgowaniu płatności na koncie oraz wysłana do Ciebie mailowo.

  Na jakie zniżki mogę liczyć?

  Mamy sporo zniżek, m.in. dla osób uczestniczących w kilku kursach, płacących większą kwotę z góry lub zapisujących się całą rodziną. Szczegółowe zniżki oraz warunki ich otrzymania rok możesz znaleźć w zakładce OFERTY SPECJALNE.

  Do kiedy trzeba opłacić kurs?

  1 dnia każdego miesiące otrzymasz przypomnienie o opłacie za zajęcia. Termin płatności to 5 dzień danego miesiąca. Nie dotyczy to kursów, które dopiero się zaczynają, wtedy termin płatności upływa 7 dni przed dniem rozpoczęcia kursu.

 • Zaloguj się do Twojego panelu klienta

 • 3. Nieobecności i odwoływanie zajęć

  Jak mogę zgłosić nieobecność na zajęciach?

  Zrobisz to jednym kliknięciem poprzez Twój panel klienta. Obok każdych zaplanowanych zajęć znajduje się przycisk umożliwiający poinformowanie nas o Twojej nieobecności.
  Pamiętaj też, że zamiast zgłaszać nieobecność możesz poprosić lektora o uczestnictwo w zajęciach online – hybrydowo.

  Czy w zajęciach stacjonarnych mogę uczestniczyć zdalnie? Jak to zrobić?

  W każdych zajęciach w Mandarynce możesz uczestniczyć także online. Jeśli nie masz możliwości dojechania na zajęcia, wystarczy zgłosić lektorowi chęć uczestnictwa w zajęciach zdalnie. Lektor włączy platformę do nauki online, a Ty będziesz mieć możliwość połączenia się z grupą poprzez panel klienta. Pamiętaj, że to rozwiązanie awaryjne, a lekcja nadal będzie przygotowana z myślą o nauce stacjonarnej. Jest to jednak fantastyczny sposób, żeby nie tracić zajęć.
  Jeśli uczysz się indywidualnie, tylko od Ciebie zależy w jakiej formie chcesz się spotkać z lektorem. Zajęcia zostaną przygotowane zgodnie z ich przewidywaną formą.

  Czy muszę płacić za zajęcia na których mnie nie ma?

  Jeśli uczysz się indywidualnie zgłoszenie nieobecności 20h przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczne z ich odwołaniem. Nie naliczają się wtedy żadne opłaty.
  Jeśli uczysz się w grupie, Twoje nieobecności nie wpływają na wysokość opłat. Zgłoszenie nieobecności jest informacją dla Lektora, ze Cię nie będzie. Dodatkowo raz w semestrze za zgłoszoną nieobecność zostanie Ci przyznany impuls do odrabiania, który możesz użyć do uczestnictwa w zajęciach innej grupy lub na wybranych warsztatach.
  Jeśli nie zgłosisz nieobecności, opłaty naliczają się normalnie bez względu na to w jakim trybie się uczysz.

  Jak mogę wykorzystać przyznane mi impulsy do dorabiania?

  Możesz się zapisać na konkretne zajęcia poprzez panel klienta – wybierasz rodzaj i termin zajęć.
  Możesz przyjść na odrabianie zajęć do równoległej grupy o podobnym poziomie. Możesz też wykorzystać impulsy na uczestnictwo w Warsztatach lub spotkaniach kulturowych.
  Impulsy są przypisane do Twojego konta i nie możesz przekazać ich innej osobie.

  Czy w razie nieobecności mogę przerobić materiał z zajęć indywidualnie z lektorem?

  Jest to możliwe pod warunkiem miejsca w grafiku. Takie zajęcia indywidualne są płatne zgodnie z cennikiem.

  Ile zajęć mogę odwołać jeśli uczę się indywidualnie?

  Możesz odwołać maksymalnie 25% zaplanowanych spotkań w ciągu roku i nie naliczymy za nie opłat pod warunkiem zachowania terminu 20h przed godziną rozpoczęcia zajęć. To nasze zabezpieczenie przed blokowaniem terminu zajęć przez osoby, które potem odwołują większość spotkań.
  Jeśli z góry wiesz, że będziesz odwoływać zajęcia częściej niż raz w miesiącu, daj nam znać podczas zapisów, wspólnie wypracujemy rozwiązanie.