-
Nauka języka chińskiego w Mandarynce
- Język chiński to nasze oczko w głowie, w końcu to od niego wzięła się nazwa naszej szkoły! Mamy na koncie 15 lat doświadczenia, dwa wydane podręczniki i niezliczoną ilość godzin nauki, materiałów autorskich i zadowolonych kursantów.
Nasi lektorzy należą do najlepszych w Trójmieście, oprócz kursów w Mandarynce, prowadzą także lektoraty języka chińskiego na Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Gdańskiej, oraz w kilku prywatnych szkołach podstawowych na terenie Gdańska i Gdyni. Wspieramy także firmy mające kontakty biznesowe z Chinami.
Warto do nas dołączyć i rozpocząć naukę jednego z najtrudniejszych języków świata! -
-
Lektorzy języka chińskiego
Doświadczona kadra to nasz największy skarb! Poznaj naszych lektorów języka chińskiego!
-
Dla uczniów Katsia, przyjechała do nas z Białorusi, jest lektorką i tłumaczką j.chińskiego i j.angielskiego. Uwielbia uczyć, szczególnie konwersacji. Żaden temat jej nie straszny i każdy próbuje przedstawić w niebanalny sposób, inspirując do romowy. Doświadczenie w zarządzaniu przenosi na zajęcia, świadomie projektując ścieżkę rozwoju językowego swoich uczniów.
-
Spokojna, wyważona i systematyczna, ukochana lektorka wszystkich dzieci. Niezawodna podczas przygotowań do egzaminów HSK, w grupach zaawansowanych i młodzieżowych. O skomplikowanych tematach umie opowiedzieć łatwym językiem, a uczniowie cenią ją za świetne metody nauczania, motywację do nauki i szybkie postępy.
-
Jeden z najbardziej doświadczonych lektorów w Mandarynce, pochodzi z Dalian, a swoich uczniów urzeka energią, entuzjazmem i chęcią do dzielenia się wiedzą o współczesnych Chinach. Uczy na wyższych poziomach, szczególnie lubiany przez uczniów indywidualnych oraz klientów biznesowych. Pasjonat kaligrafii i dobrej kuchni chińskiej.
-
-
Jak uczymy?
Zapraszamy na naukę języka chińskiego w grupach lub indywidualnie
-
Zapraszamy do zapisów online
-
Zanim zaczniesz - informacje o języku chińskim
-
Wymowa i tony
Język chiński jest językiem tonalnym. Oznacza to, że intonacja wypowiadanego słowa może zmienić jego znaczenie. Brzmi groźnie, ale w praktyce jest to podobne do intonacji zdań w j. polskim. Inaczej przeczytasz „Nie!” a inaczej „Nie?”. Zmieni się też znaczenie takiej wypowiedzi.
W języku chińskim wyróżniamy cztery tony i piąty ton neutralny. Trudno je opisać, ale łatwo wytłumaczyć podczas zajęć podając odpowiednie przykłady. Nasi lektorzy z pewnością wszystko Ci opowiedzą i będą ćwiczyć tak długo, aż z łatwością rozróżnisz i wypowiesz wszystkie cztery tony języka chińskiego! Mamy w rękawie także chińskie łamańce językowe i komiczne przykłady pomyłek w tonach. 😉
-
Znaki chińskie
Język chiński to aż 5000 znaków! Żeby przeczytać gazetę lub książkę wystarczy znajomość już „tylko” ok. 2500 znaków, a ok. 1000 znaków umożliwia swobodne posługiwanie się językiem w sytuacjach codziennych. To dużo i nie ukrywamy, że pismo chińskie to jedno z największych wyzwań podczas nauki tego języka. Jednocześnie nauka znaków chińskich daje mnóstwo satysfakcji, a znaki wchodzą do głowy szybciej niż by się mogło wydawać. Mamy sposoby na ich łatwiejsze zapamiętanie i naukę pisania, a jeśli trzeba podpowiemy jak wspomóc się technologią.
-
Gramatyka
Mamy dobre wieści, ponieważ gramatyka języka chińskiego jest niezwykle prosta! Przynajmniej na początku 😉 Słowa w języku chińskim się nie odmieniają, a to znaczy, że rzeczowniki nie mają rodzajów, a nawet liczby mnogiej czy pojedynczej! Nie ma odmiany przez przypadki. Czasowniki nie zmieniają swojej formy ze względu na czas, tryb czy aspekt dokonany lub niedokonany. Szyk zdania jest stały, co bardzo ułatwia naukę w początkowym okresie, a my umiemy wytłumaczyć wszystko prostymi słowami.
-
Kultura Chin
W języku chińskim wyraziście widać jak bardzo jest on powiązany z kulturą Chin. Znaki, słownictwo, idiomy – to wszystko nie istnieje bez kontekstu kulturowego. Wraz z nauką języka dowiesz się wielu ciekawostek na temat Państwa Środka*. Nasi lektorzy lubią opowiadać o swoim kraju i z radością odpowiedzą na wszystkie pytania. A jeśli chcesz więcej, zapraszamy na warsztaty i spotkania kulturowe organizowane w ciągu całego roku szkolnego.
* „Chiny” to w języku chińskim 中国 [Zhōngguó] – czyli dosłownie środkowy (中) kraj (国).