Egzaminy próbne - HSK, JLPT, TOPIK - 27-28 maja

03 maja, 2023

Tego jeszcze nie było! Dwa dni, dwie sale, 10 różnych egzaminów z 3 języków – to wszystko na mandarynkowym maratonie egzaminów próbnych! Przygotowaliśmy dla Was HSK (j. chiński), JLPT (j. japoński) i TOPIK (j. koreański). Sprawdź swój poziom języka, poznaj ludzi uczących się tego, co Ty i zapoznaj się z procedurami podchodzenia do egzaminu państwowego.

To proste!

  • Zapisz się na wybrany egzamin (lub kilka!)
  • Przyjdź do Mandarynki w podanym terminie
  • Dowiedz się jak wygląda procedura podchodzenia do egzaminu
  • Słuchaj, czytaj, rozwiązuj zadania i sprawdzaj swój poziom kompetencji językowych


Wyniki poznasz do 7 dni po egzaminie i otrzymasz pamiątkowy dyplom. Będzie okazja do sprawdzenia swoich kompetencji językowych, zobaczenia jak wyglądają egzaminy państwowe (i może nawet zdecydowania o podejściu do egzaminów oficjalnych), poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach.

A dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą co to za testy, spieszymy z wyjaśnieniem:

  • HSK to międzynarodowy, ustandaryzowany test znajomości języka chińskiego, który ocenia umiejętności obcokrajowców w posługiwaniu się tym językiem w życiu codziennym, akademickim i zawodowym. Można do niego podchodzić na 6 różnych poziomach – od HSK 1 (poziom podstawowy) do HSK6 (poziom pełnej biegłości językowej).
  • JLPT jest to oficjalny test potwierdzający znajomość języka japońskiego u obcokrajowców. Jest pięć poziomów – od JLPT N5 (poziom podstawowy) do JLPT N1 (poziom biegłości językowej).
  • TOPIK jest to test sprawdzający zdolność posługiwania się językiem koreańskim przez obcokrajowców. Dzieli się na dwa podstawowe poziomy TOPIK 1 – poziom niższy, który dalej dzieli się na dwa podpoziomy, oraz TOPIK 2 – poziom wyższy, który dzieli się na trzy podpoziomy. O wyniku decyduje liczba punktów – czyli podchodząc do TOPIK 1 można uzyskać poziom pierwszy lub drugi.

I jak? Czujesz się przekonany/przekonana? Do egzaminów nie trzeba się specjalnie przygotowywać, w końcu chodzi o dobrą zabawę i sprawdzenie się dla własnej satysfakcji. Wyniki mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Dowiesz się też czy potrzebujesz przygotowania do podejścia do egzaminu „na serio” 😉

Przydatne informacje:

Miejsce : Mandarynka, ul. Kościuszki 62 w Sopocie

Termin: 27 – 28 maja 2023 (sobota i niedziela) – 9:00 – 15:00 – Spotkanie otwarte

Zapisy

Możesz się zapisać na dowolną ilość egzaminów i sprawdzać swój poziom do woli ;), liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanie opłaty. Opłata obejmuje podejście do części pisemnej i rozumienia ze słuchu. Opłatę pobieramy za rezerwację miejsca na egzaminie i jest ona bezzwrotna w sytuacji rezygnacji lub niestawienia się na egzaminie. Zorganizujemy egzamin nawet dla jednej chętnej osoby. W przypadku wykorzystania puli miejsc, przewidujemy możliwość otworzenia dodatkowych terminów. Jeśli Twojego poziomu nie ma na liście, a chcesz podejść do egzaminu – prosimy o kontakt. Zapisy zamykamy w piątek 26 maja o godzinie 16:00

Uwaga, nie organizujemy egzaminów oficjalnych. Otrzymany dyplom będzie miał jedynie wartość pamiątkową. Egzaminy próbne mają na celu oswojenie się z procedurami, przygotowanie do egzaminów państwowych i dobrą zabawę.

Chińskie Lampiony – warsztaty 25 maja lub 1 czerwcaKaligrafia chińska – warsztaty 18 maja