Koreański kwiecień - spotkania kulturowo-językowe

07 kwietnia, 2023

Zapraszamy wszystkich na całkowicie koreańską serię spotkań w Mandarynce. Tym razem w podróż zabierze Was Yeoni, która pochodzi z Korei Południowej, a niedawno dołączyła do naszego zespołu. Spodziewajcie się aż 4 spotkań skierowanych zarówno do tych, którzy już wiedzą co nieco o Korei i uczą się koreańskiego, jak i do tych, u których fascynacja tym niesamowitym krajem dopiero kiełkuje.

Co Cię czeka:
  • Spotkanie (nareszcie na żywo!) z ludźmi, których łączy otwartość i sympatia do kultury krajów azjatyckich
  • Możliwość poznania nowej mandarynkowej lektorki j. koreańskiego – Kim Eunjung, która już od września poprowadzi dla Was stacjonarne kursy językowe.
  • 90min Warsztatów kulturowych – możliwość lepszego poznania różnych tradycji Korei, zadawania pytań, tworzenia, smakowania i poszerzania wiedzy.
  • 60min warsztatów językowych – kontakt z żywym językiem koreańskim, ćwiczenia wymowy, szlifowanie akcentu – na dwóch poziomach zaawansowania.

Przydatne informacje:

Miejsce – Mandarynka, ul. Kościuszki 62 w Sopocie

Cena 50zł/osobę za spotkanie obejmuje :

  • 90 minut warsztatów kulturowych
  • 60 minut zajęć językowych
  • wszystkie potrzebne materiały (także te do degustacji ;P )
  • kawa, herbata, fajna atmosfera 😉
Temat 1: Korea tradycyjnie – stroje & kaligrafia

Poznacie symbolikę flagi koreańskiej oraz tradycyjnych strojów. Wspólnie stworzymy koreańskie ubiory z origami. Yeoni opowie o popularnych wzorach i kolorach. Markerami pędzelkowymi wykonamy napisy po koreańsku tworząc piękne kartki pamiątkowe.
Na koniec czeka was 60 minut nauki języka koreańskiego 😀

Terminy:
17 kwietnia 2023 (poniedziałek) 17:00 – 19:30 – Spotkanie otwarte – dla osób znających j. koreański na poziomie min. A1

20 kwietnia 2023 (czwartek) 17:00 – 19:30 – Spotkanie otwarte – dla osób nieznających j. koreańskiego lub początkujących.

Temat 2: Potrawy koreańskie – te świąteczne i te codzienne

Yeoni opowie o tradycjach kuchni koreańskiej. Dowiecie się co w Korei je się od święta, a czym zagryza wieczorny serial 😉 Nie zabraknie też kilku zasad bon ton przy stole oraz oczywiście degustacji koreańskich przekąsek!
Na koniec czeka was 60 minut nauki języka koreańskiego 😀

Terminy (Uwaga! Nowy termin dla osób niemówiących po koreańsku):
24 kwietnia 2023 (poniedziałek) 17:00 – 19:30 – Spotkanie otwarte – dla osób nieznających j. koreańskiego lub początkujących.

27 kwietnia 2023 (czwartek) 17:00 – 19:30 – Spotkanie otwarte – dla osób nieznających j. koreańskiego lub początkujących.

Zapisy:

Jeśli nie widzisz któregoś spotkania, oznacza to, że nie ma obecnie na nim dostępnych miejsc. Napisz do nas, żeby wpisać się na listę rezerwową. Mail: biuro@mandarynka.edu.pl

*Zdjęcia i grafiki mamy dzięki freepik 🙂

Wiosenne Warsztaty – Wielkanoc w Roku KrólikaKoinobori – czyli japońskie karpie koi na japoński dzień dziecka! – warsztaty 23 kwietnia